2urofk19112016-37

2 Urodziny Fabryki Kultury!

19.11.2016 | FABRYKA KULTURY | 2 URODZINY!

19 listopada 2016 odbyły się już drugie urodziny redzkiej Fabryki Kultury. Budynek nadal stoi, za to już pęka w szwach od Waszych wizyt na koncertach, imprezach i warsztatach! Za co bardzo dziękujemy wszystkim!

Tradycją stało się już wręczanie przy tej zacnej okazji statuetek \”Przyjaciela kultury\” – w tym roku wyróżnienie to otrzymali: Marek Kamiński – dyrektor ZS1 za udaną współpracę (głównie na polu teatralnym), Stowarzyszenie Kulturnatywa – za świeże i ciekawe projekty, które często goszczą w naszej Fabryce (jak chociażby Redzki Klub Filmowy czy Damy Redę!), Restauracja Dobra Strefa za udaną współpracę kulinarną, Monika Iwanicka i Adrianna Szarzyńska – \”Matki założycielki\” Klubu Rodzica BOBO Reda za pomysł i dotychczasowe dwuletnie działania pod naszym dachem i nie tylko, a także i tu niespodzianka – Rodzina Czajów – czyli w pełni zasłużone wyróżnienie dla chyba najczęstszych bywalców naszych murów! Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!

Same urodziny otworzył solowy występ dziewczyny z Redy o cudnym głosie – Oliwii Drawc, o której na pewno jeszcze usłyszymy. Podziękowania otrzymała także sama Fabryka Kultury, a kwiaty, prezenty w tym bardzo zabawną karykaturę aut. Beaty Zawal-Brzezińskiej (Stowarzyszenie Kunszt) zostały złożone na ręce dyrektora – Tomasza Wiśniewskiego. Wiceburmistrz – Halina Grzeszczuk zapewniała o potrzebie istnienia domu kultury w Redzie, a także o jego mamy nadzieję rychłej rozbudowie.

Na koniec odbył się koncert Tomasz Betka Trio, który wprowadził wszystkich w sympatyczny nastrój – idealny do konsumpcji urodzinowego tortu, która zwieńczyła cały wieczór.