Grudniowa Pora Juniora - spektakl "Szopka Chłopska"

niedziela, 9 Grudzień, 2018 - 10:30 do 12:00
biletowany
Cena biletu:
5 PLN (dziecko + opiekun)

9 GRUDNIA 2018 | 10:30 | WSTĘP 5 PLN (dziecko+opiekun) | FABRYKA KULTURY

W SPRZEDAŻY BIELTY NA GODZ. 12:00

- BILETY WYPRZEDANE NA GODZ. 10:30 -

BILETY I REZERWACJE OD 19 LISTOPADA (PONIEDZIAŁEK)

Zapraszamy na grudniową odsłonę "Pory Juniora"

Tym razem tematem przewodnim będą zbliżające się święta.
W Fabryce Kultury wystąpi Teatr Qfer ze spektaklem "Szopka Chłopska"

O spekatklu:
Dawnymi czasy, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kolędnicy wędrowali od chaty do chaty z szopką i lalkami. Wędrowni przebierańcy prezentowali zgromadzonej gawiedzi widowisko opowiadające o narodzinach Jezusa, złym królu Herodzie, a także trzech Królach, pasterzach, Diable, Aniele i Śmierci. Niestety, dzisiaj ten piękny obyczaj prawie już zaginął. Właśnie dlatego Teatr Qfer przywołuje go na scenie w spektaklu  „Szopka  Chłopska”.

Dwójce aktorów partneruje kilkanaście kukiełek. Sceny biblijne i intermedia rozgrywane są na przemian w szopce i przed nią. Aktorzy śpiewają z zapałem wiejskich kolędników liczne kolędy i pastorałki, głosząc światu dobrą nowinę.

Rezerwacje: osobiście w Fabryce Kultury (w godzinach pracy instytucji), mailowo: mdk@reda.pl, telefonicznie: 58 736 28 28
*rezerwacja jest ważna 7 dni od daty zarezerwowania biletów

Fabryka Kultury – godziny otwarcia