szanty2018-15

I Miejski Konkurs Szantowy „Jantarowy Szlak” w Redzie

Po raz pierwszy w Redzie odbył się miejski konkurs szantowy \”Jantarowy Szlak\”

\”Bo kiedy śpiewu nie ma,
Neptun się będzie gniewać!\”

To i śpiewaliśmy! Dziś (28.03.2018) po raz pierwszy w Redzie odbył się miejski konkurs szantowy \”Jantarowy Szlak\”.
Uczestnikami były młode wilki morskie, czyli uczniowie naszych wszystkich szkół.

Nasz rejs po wodach nieznanych otworzył kapitan – dyrektor MDK w Redzie – Tomasz Wiśniewski.
Armatorem statku, na który zabraliśmy dziś uczniów klas 1-6 oraz siódmych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, jest Miejski Dom Kultury w Redzie oraz Powiatowy Zespół Szkół z Redy.

Załoga, innymi słowy, szanowne jury w składzie: Tomasz Wiśniewski (dyrektor MDK), Joanna Klein Szalkowska (pedagog, nauczyciel muzyki) oraz Paulina Piotrowska (kierownik ds. kultury MDK) wydało poniższe noty:

Bandera \”klasy 1-6\”:

1 MIEJSCE – KACPER KOMOROWSKI (SP5, szanta \”Morskie opowieści\”)
2 MIEJSCE – MARIA KRZESIŃSKA (Prywatna Szkoła Podstawowa im. Tony Halika w Redzie, szanta \”Hej me Bałtyckie Morze\”)
3 MIEJSCE – ZESPÓŁ Z SP6 (szanta \”Gdzie ta keja\”)
WYRÓŻNIENIE – ZESPÓŁ Z SP2 (szanta \”Hiszpańskie dziewczyny\”)

Bandera \”klasy 7-gimnazjum + ponadgimnazjalne\”:

1 MIEJSCE – ZESPÓŁ WILGA (PZS w Redzie, szanta \”Ballada o wikingu\”)
2 MIEJSCE – ZESPÓŁ CANTABILE (SP4, szanta \”Keja\”)
3 MIEJSCE – ZESPÓŁ MISIE KOLOROWE (PZS  w Redzie, szanta \”4 zegary\”)

Każdy z laureatów został mianowany starszym marynarzem, a laureaci pierwszych miejsc awansowali na starszego oficera, dzięki otrzymaniu naszej wersji Oskara – zielonego trolla 🙂

Gratulujemy wszystkim wilkom morskim!
Tych co żałują, że ich nie było zapraszamy do zaciągnięcia się na nasz statek w przyszłym roku!