I Miejski Konkurs Szantowy "Jantarowy Szlak" w Redzie

"Bo kiedy śpiewu nie ma,
Neptun się będzie gniewać!"

To i śpiewaliśmy! Dziś (28.03.2018) po raz pierwszy w Redzie odbył się miejski konkurs szantowy "Jantarowy Szlak".
Uczestnikami były młode wilki morskie, czyli uczniowie naszych wszystkich szkół.

Nasz rejs po wodach nieznanych otworzył kapitan - dyrektor MDK w Redzie - Tomasz Wiśniewski.
Armatorem statku, na który zabraliśmy dziś uczniów klas 1-6 oraz siódmych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, jest Miejski Dom Kultury w Redzie oraz Powiatowy Zespół Szkół z Redy.

Załoga, innymi słowy, szanowne jury w składzie: Tomasz Wiśniewski (dyrektor MDK), Joanna Klein Szalkowska (pedagog, nauczyciel muzyki) oraz Paulina Piotrowska (kierownik ds. kultury MDK) wydało poniższe noty:

Bandera "klasy 1-6":

1 MIEJSCE - KACPER KOMOROWSKI (SP5, szanta "Morskie opowieści")
2 MIEJSCE - MARIA KRZESIŃSKA (Prywatna Szkoła Podstawowa im. Tony Halika w Redzie, szanta "Hej me Bałtyckie Morze")
3 MIEJSCE - ZESPÓŁ Z SP6 (szanta "Gdzie ta keja")
WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ Z SP2 (szanta "Hiszpańskie dziewczyny")

Bandera "klasy 7-gimnazjum + ponadgimnazjalne":

1 MIEJSCE - ZESPÓŁ WILGA (PZS w Redzie, szanta "Ballada o wikingu")
2 MIEJSCE - ZESPÓŁ CANTABILE (SP4, szanta "Keja")
3 MIEJSCE - ZESPÓŁ MISIE KOLOROWE (PZS  w Redzie, szanta "4 zegary")

Każdy z laureatów został mianowany starszym marynarzem, a laureaci pierwszych miejsc awansowali na starszego oficera, dzięki otrzymaniu naszej wersji Oskara - zielonego trolla :)

Gratulujemy wszystkim wilkom morskim!
Tych co żałują, że ich nie było zapraszamy do zaciągnięcia się na nasz statek w przyszłym roku!