Koło szachowe "Hetman Reda" - SOBOTY 12:00 - 14:00 i 14:00 - 16:00

Zajęcia przeznaczone są dla początkujących i średnio zaawansowanych szachistów

Odbywają się w PRACOWNI 1 Miejskiego Domu Kultury w Redzie, ul. Łąkowa 59 A

Cel działalności:

• popularyzacja Królewskiej Gry w Redzie
  • doskonalenie gry dla już grających
  • możliwość nauki gry w szachy dla dzieci i młodzieży

Zalety gry w szachy:

• rozwijają umysł i inteligencję
  • rozwijają spostrzegawczość
  • uczą sztuki przewidywania i planowania
  • organizują czas wolny
  • grupowa postać rozgrywek wyzwala kolektywizm i umiejętność gry na rzecz zespołu

Mistrzostwa Marynarki Wojennej Juniorów w Gdyni.

Dnia 5 listopada 2016 koło szachowe "Hetman Reda" po raz drugi uczestniczyło w Szachowych Mistrzostwach Marynarki Wojennej Juniorów w Gdyni.
Łącznie startowało 53 zawodników, w tym Koło szachowe "Hetman Reda" wystawiło 14 zawodników. Najlepszym juniorem naszego klubu był Jan Jabłonowki-Kęska zajmując 16 miejsce na 53 zawodników.
Gratulujemy! Zapraszamy za rok!

Z naszego archiwum:
Aktywnie działające Koło szachowe „Hetman Reda” uczestniczyło  w szachowych Mistrzostwach Marynarki Wojennej Juniorów rozgrywanych w Gdyni, w dniu 14 listopada 2015.
Łącznie startowało 37 zawodników, w tym Koło szachowe „Hetman Reda” wystawiło 10 zawodników. Nasz klub reprezentowali: Mateusz Grądziel, Michał Borys, Natalia Wajdzik, Kinga Marasek, Hanna Mijas, Łukasz Turek, Oliwier Muc, Piotr Pergoł, Dawid Pergoł oraz Jan Jabłonowski – Kęska.
Nasi młodzi juniorzy nie stanęli na podium, ale nawiązali walkę z zawodnikami wyżej notowanymi. Dla większości naszych juniorów był to pierwszy turniej w życiu. Najlepsi z naszego klubu okazali się: Jan Jabłonowski-Kęska, Piotr Pergoł i Łukasz Turek – zdobywając każdy po 4 punkty, tj. wygrane 4 partie.

Uwzględniając różnice wiekowe i rankingi szachowe nasz młody zespół pokazał, że potrafi grać (nikt nie przegrał wszystkich partii) – co stanowi dobrą prognozę na przyszłość.
Nagrodę dla najmłodszego juniora w turnieju otrzymał Mateusz Grądziel (7 lat). Większość startujących juniorów z naszego klubu to zawodnicy do lat 10, natomiast średnia wieku przeciwników wynosiła 15 lat.

Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach:

• I GRUPA: 12:00 - 14:00
  • II GRUPA: 14:00 - 16:00

/ Zajęcia bezpłatne /

Zajęcia prowadzi Piotr Zygmunt:

"Zawodnik I kategorii, szczebla krajowego, nadanej przez Polski Związek Szachowy. Ta królewska gra to moja pasja, jeśli chcesz się nauczyć grać w szachy, brać udział w turniejach juniorów i gościnnych wyjazdach na symultany podczas których można spotkać mistrza świata takiego jak GM Piotr Murdzia to zapraszam na zajęcia!".