Let’s do it!, czyli międzynarodowa wymiana młodzieży

45 uczniów z 3 krajów, 6 dni pobytu, 3 różne warsztaty, 2 dni prób i 4 występy dla różnej publiczności to bilans po niedawnej międzynarodowej wymianie.

W dniach 23-29.09 Redę odwiedziła młodzież Litwy i Szwecji by wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie uczestniczyć w międzynarodowych warsztatach. Czasu było mało jednak efekty pracy podczas zajęć tanecznych, cyrkowych i muzycznych zwaliły z nóg, to niesamowite co udało się im osiągnąć w tak krótkim czasie!
W programie wymiany nie zabrakło miejsca na bliższe poznanie zwyczajów wszystkich krajów podczas wieczora międzynarodowego, wizyty w Gdańsku oraz warsztatów ekologicznych, dotyczących zmian klimatycznych. 

Gmina Miasto Reda jest partnerem projektu „Let’s do it – South Baltic Initiatives to stop climate changes” dofinansowanego z programu Południowy Bałtyk Priorytet 5 - Zwiększanie potencjału współpracy lokalnych instytucji dla "niebieskiego i zielonego" rozwoju, w ramach Interreg V-A Polska – Dania – Niemcy – Litwa – Szwecja.