Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Śpiewanej

Konkurs jest drugim stopniem eliminacji prowadzących ostatecznie do udziału w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Przystań" w Sopocie.

JURY 2017:

EWELINA HINC - Dyplomantka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Należy do polskiej obsady musicalu "Notre Dame de Paris" w reżyserii Gillesa Maheu (rola Fleur de Lys - swing). W Teatrze Muzycznym w Gdyni występuje w musicalach "Zły" (reż. Wojciech Kościelniak), "Ghost", "Skrzypek na dachu", "Shrek" oraz w spektaklu dyplomowym "Ostatni dzwonek" w reżyserii Mirosława Baki. Występowała również w "Koncercie Sylwestrowym Rewia Talentów", "Koncercie Sylwestrowym na bis" oraz w spektaklu "Pobudka". Śpiewała w spektaklu "Kartki z Katynia" z muzyką Cezarego Paciorka oraz brała udział w nagraniach piosenek ze spektaklu (premiera w 2010 roku w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni). Laureatka programu "Szansa na sukces" w 2009 roku.
MIKOŁAJ OSTROWSKI - Absolwent Państwowego Studium wokalno - aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Aktor, lektor, dubbingowiec. Instruktor warsztatów dla dzieci i młodzieży. Aktualnie wystepuje na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblagu.

22 lutego 2017 odbędzie się XXXIV edycja konkursu.

Zgłoszenia do eliminacji miejskich w Miejskim Domu Kultury w Redzie należy składać do dnia 17 lutego 2017. Szkoły typują maksymalnie po dwóch recytatorów w każdej kategorii wiekowej. W kategorii poezji śpiewanej dopuszczalne są 3 zgłoszenia. Zgodnie z pkt. 3 regulaminu.

Eliminacje dla miasta Reda odbędą się  22 lutego 2017 w Fabryce Kultury w Redzie. Rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Eliminacje powiatowe odbędą się 31 marca 2017r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (organizator - PZPOW w Wejherowie, tel. 58 672 45 92).