Pokaz premierowy filmu "Na żywca"!

Kiedy: 
wtorek, 12 Wrzesień, 2017 - 09:00
Wstęp: 
wolny

17 WRZEŚNIA 2017 | 18:00 | FABRYKA KULTURY | REDA | WSTĘP WOLNY

Pamiętacie nasze warsztaty "Film kręcimy"? Po całym sezonie grania, kręcenia, montowania i całej reszcie postprodukcji tworzonej przez reżysera Sławka Podwojskiego (Studio Czarna Zebra) i resztę ekipy filmowej - film "Na żywca" ujży światło dzienne! 
Zapraszamy na pokaz premierowy filmu oraz dokumentu "making of" z kulis tworzenia tego oskarowego dzieła! W tę niedzielę 17 września 2017, o godzinie 18:00 w Fabryce Kultury w Redzie. Wstęp wolny!

Film krótkometrażowy „Na żywca” to owoc warsztatów filmowych organizowanych przez Fabrykę Kultury w Redzie, a prowadzonych przez Czarną Zebrę, firmę zajmującą się produkcją filmową i telewizyjną. Uczestnikami zajęć byli mieszkańcy Redy, Wejherowa i Trójmiasta. Od października do czerwca grupa poznawała wszystkie etapy produkcji filmowej: od scenariusza, przez casting, prace preprodukcyjne, po podział i realizacje zadań na planie filmowym. 

„Na żywca” opowiada historię Natalii, dziewczyny próbującej zaistnieć w wirtualnym świecie – prowadzi wideo bloga modowego. W „realu” szczęście jej nie dopisuje, zrywa z nią chłopak za co dziewczyna czuje się winna. Jednak jej charakter każe coś zrobić, żeby odwrócić złą passę. Szybko wpada na pomysł i zaczyna go realizować.
Historia jest współczesna i aktualna. Gdyby próbować określić film gatunkowo, to najbliższy prawdy byłby opis: komedio-dramat, jak w życiu czasem śmiech, czasem łzy.

Ekipa filmowa: Sławek Podwojski, Przemysław Dopke, Kacper Rietz, Karolina Marzec, Marzena Różycka, Laura Kisielewska, Tomasz Bizewski, Nikola Krzebietka, Marysia Olejniczak, Kasia Podwojska, Adrian Klamrowski, Jola Klapper,  Anna Olszewska, Wojtek Bubik, Konrad Spuła.