Warsztaty kreatywne

Niektóre z technik jakimi zajmujemy się na zajęciach:

  • decoupage (postarzanie i ozdabianie przedmiotów codziennego użytku)
  • makrama (biżuteria, m.in. bransoletki)
  • podstawy kroju i szycia
  • papier mache
  • recycling art
  • dzierganie na drutach
  • i wiele innych technik manualnych :)

Celem warsztatów rękodzieła artystycznego jest rozwijanie wyobraźni, cierpliwości, zdolności manualnych uczestników, uwrażliwienie ich na piękno, budowanie zainteresowania sztuką i twórczością regionalną.
Uczestnicy mogą czerpać radość z tworzenia i odkrywać własne możliwości. Zapoznanie ich z wieloma technikami sprawi, że zajęcia będą ciekawe a zdobyte umiejętności praktyczne przydadzą się na resztę życia. Zaplanowane do wykonania przedmioty mają walory użytkowe, mogą być miłą pamiątką, ciekawym prezentem i inspiracją do dalszej pracy artystycznej. Warsztaty mają też uwrażliwić dzieci na ochronę środowiska poprzez nadawanie starym przedmiotom nowych wartości użytkowych. W planach jest przygotowanie galerii prac wraz z wernisażem (po każdym semestrze), a także udział w licznych konkursach plastycznych.

Joanna Gessler, Pracownia Rękodzieła Artystycznego ESY FLORESY

Zajęcia odbywają się w Pracowni I

WTORKI w godz.: 15:30-17:00 (6-8 lat)
PIĄTKI w godz.: 16:00-17:30 (6-8 lat)
PIĄTKI w godz.: 17:30-19:00 (9-14 lat)

CENNIK:
/ Opłata miesięczna: 20 PLN /

Zajęcia prowadzi Joanna Gessler"Jestem pasjonatką rękodzieła artystycznego. W mojej rodzinie taką pasję dziedziczy się w genach. Od kiedy pamiętam zawsze szyłam, dziergałam, malowałam. Uwielbiam nadawać pozornie niepotrzebnym już przedmiotom nową formą, barwę – nowe życie! Od niedawna zajmuję się rękodziełem zawodowo. Z wykształcenia jestem pedagogiem, dlatego prowadzenie warsztatów dla dzieci będzie dla mnie radością, okazją do podzielenia się swoimi pomysłami i świadomym procesem rozwijania wrażliwości, pomysłowości i talentów uczestników. Program przewiduje wykorzystanie wielu różnych technik co sprawi, że zajęcia będą ciekawe. Zapraszam wszystkich chętnych!"