Wernisaż pokonkursowej wystawy Cassubia Visuales

Podczas XVII Światowego Zjazdu Kaszubów, swoje święto mieli również twórcy bardziej współcześni, którzy podjęli się wyzwania przeformułowania tradycyjnych wzorów kaszubskich na współczesną formę graficzną zamkniętą w plakacie. Tego dnia została otwarta w Fabryce Kultury zbiorowa wystawa prac, które wzięły udział w "I Międzynarodowym Konkursie Kaszubskich Sztuk Wizualnych - Cassubia Visuales".

Wernisaż otworzył dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Tomasz Wiśniewski. Przewodnicząca jury - dr Marta Flisykowska podsumowała cały konkurs oraz opowiedziała o nagrodzonch znakach graficznych. Nagrody i dyplomy wręczyli - burmistrz Miasta Redy - Krzysztofa Krzemińskiego oraz dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie - Tomasz Fopke.  Wśród przybyłych zabrakło trójki wyróżnionych twórców, jednak byli oni godnie reprezentowani przez zwycięską trójkę - Magdalenę Tomiak (I miejsce), Karola Formelę (II miejsce) oraz Joannę Kołodziejczyk (III miejsce).

Po części oficjalnej, w kameralnym gronie, można było kontemplować wszystkie plakaty, które wzięły udział w konkursie, porozmawiać oraz skosztować pyszności przygotowanych przez redzki lokal Gburka.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Prace będzie można oglądać do końca lipca w godzinach otwarcia Fabryki Kultury, natomiast w sierpniu wystawa powędruje do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Już teraz zapraszamy do udziału w planowanej drugiej edycji konkursu w roku 2016.