Wernisaż studentów grafiki Akademii Sztuk Pięknych

WERNISAŻ 6 KWIETNIA 2018 | 18:00 | FABRYKA KULTURY | REDA (UL. ŁĄKOWA 59A) | WYSTAWA OTWARTA DO 29.04.2018

Wystawa otwarta! W piątkowe popołudnie mieliśmy przyjemność uroczyście otworzyć wystawę prac studentów Wydziału Grafiki na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Ich prace nie prezentują jedynie tradycyjnej techniki graficznej, ale też nowatorskie podejście - bardzo indywidualne zabiegi którymi pokazują swoją ekspresję i osobowość.

Dzieła młodych artystów wykonane zostały techniką sitodruku. A czym jest sitodruk? Jest to technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę.

Studenci prezentują to czym zajmują się na co dzień, to do czego doszli po kilku latach pracy i wielu nieudanych próbach w tej technice.
Eksperyment, duża doza wyobraźni i osobowość artystów to cechy, które doskonale opisują wystawione prace.
Są one bardzo współczesne, niepowtarzalne i mają w sobie dużo świeżości, która jest charakterystyczna dla działalności młodych twórców.

Twórcy prac: Krokowska Alicja, Miąso Julia, Pawłusiów Marianna, Pląskowska Aleksandra, Przybyłowska Ewelina, Spioch Jakub, Sychowska Paulina, Szumińska Agnieszka, Tomaszewska Karolina, Wiśniewski Paweł, Żołnowska Olga oraz Żywuszko Jakub.

Wszystkim artystom gratulujemy i dziękujemy za tą wystawę!