01wielkanocny2014

XVIII Miejski Konkurs Wielkanocny za nami

Miło nam poinformować, że wyróżnienie w kategorii Baranki Wielkanocne otrzymała Marta Bednarczyk z Miejskiego Domu Kultury w Redzie, której opiekunem jest instruktorka Joanna Gessler – prowadząca Artystyczną Bajaderkę. Gratulujemy!

Prace nadesłane na XVIII Miejski Konkurs Wielkanocny oceniło jury w składzie:

• przewodniczący – Tomasz Wiśniewski (Miejski Dom Kultury w Redzie),
  • Teresa Kania (wiceburmistrz Redy),
  • Hanna Janiak (sekretarz miasta),
  • Bogdana Gołojuch,
  • Aleksandra Rost,
  • Aleksandra Szwarc ( Stowarzyszenie \”KUNSZT\”),
  • Karolina Bochan, (radna)

Podczas tej edycji konkursu jury tradycyjnie oceniło palmy wielkanocne w kategorii szkoły podstawowej oraz gimnazjum, a także – bociany zwiastuny wiosny – kat. przedszkola – zerówki, kat. baranki – klas 1-3, kat. baby i mazurki wielkanocne dla uczniów szkoły podstawowej klas 4-6 oraz stroiki gimnazjalistów. Łącznie napłynęło ze wszystkich szkół, przedszkoli i Miejskiego Domu Kultury w Redzie ponad 395 prac. Przyznano 62 nagrody i wyróżnienia.

\”Ogromne i pomysłowe baranki wielkanocne klas I – III wykonane zostały z filcu. Zastosowano też styropian oklejony kaszą, masę solną, wstążki opakowania od jaj i popcorn. Szczególnie podobał się pokazany z dużą dozą humoru czarny baran Piotra Sawickiego z kl.3c SP3.
W palmach klas 4-6 wyróżniała się praca Pawła Sawickiego z kl.6b SP3, która była jednocześnie najwyższą palmą w konkursie. W tych pracach dominowały formy kwieciste przeplatane bukszpanem i baziami. Wśród palm gimnazjalnych zachwyt wzbudziła swoim ciekawym kształtem przestrzennego jaja palma Klaudii Sikory z kl. 3b G2, oraz Agaty Borawskiej z kl.2c G1.
Bardzo wyrównany poziom prezentowały baby i mazurki. Pięknie wymalowane dziełka bardzo przypominały prawdziwe świąteczne wypieki. Prac w tej kategorii było najwięcej. Najciekawszy mazurek należał do Rafała Wasiuty z kl. 5a SP3. Przedszkolaki pokazały bociany w technice collage. Jury oceniając bociany brało pod uwagę samodzielność wykonania skomplikowanej wyklejanki przez najmłodszych. Pierwsze miejsce zajęła Nadia Ławniczak lat 6 z Przedszkola \”Chatka Puchatka\”. Od Niedzieli Palmowej w kościele Św. Wojciecha w Ciechocinie można będzie zobaczyć najpiękniejsze palmy i baranki\”
(Tekst za: www.zs2.reda.pl).

Wręczenie nagród odbyło się 13 kwietnia 2014 (Niedziela Palmowa) po mszy o godz. 12.30 w kościele Św. Wojciecha w Ciechocinie.

WYNIKI DOSTĘPNE SĄ TUTAJ >>